Jdi na obsah Jdi na menu

Pascha 2013

25. 6. 2013

 Pascha

Je již tradicí, že o velikonočních svátcích se v chrámu sv. Vladimíra scházíme v hojném, rekordním počtu. Ne jinak tomu bylo i letos. V sobotu 4. května  od 23 hodin jsme četli Skutky apoštolské a mnozí věřící během čtení přistupovali ke  zpovědi. O půlnoci jsme vyšli před chrám a za radostného hlaholu nových zvonů jsme celému širému okolí zvěstovali, že Kristus z mrtvých vstal ! – Christos Voskrese!

Vstoupili jsme z tmavé noci zpět do rozzářeného a svátečně vyzdobeného chrámu abychom vykonali paschální jitřní bohoslužbu. Potom jsme v závěru dvěma stům přítomným věřícím požehnali paschální pokrmy a popřáli si vzájemně požehnaných svátků Kristova Vzkříšení.

O paschální neděli ráno proudily již hodinu před sv. Liturgií davy věřících. Ke konci liturgie se jich již celé desítky nevešli do chrámu a tak se tísnily na venkovním chrámovém schodišti.

Svatou liturgii společně s místním duchovním o. prot. Josefem Hauzarem a s požehnáním svého eparchiálního biskupa sloužil  o. prof. ThDr. Ján Zozuľak, který se rovněž přednesl zajímavé a poučné sváteční kázání.

Po liturgii duchovní znovu požehnali věřícím desítky košíčků s paschálními pokrmy a strávili pak ještě nějakou chvíli u společného oběda.

Poděkování patří všem věřícím z blízka i dáli, všem mecenášům za jejich štědré dary i pěveckému sboru, který se letos hodně snažil a všem lidem dobré vůle, kteří nezapomínají na svatou pravoslavnou církev.

                                                                                           -  jh  -           

pametni-fotografie--pascha-2013-marianske-lazne--5.5.-2013.jpg