Jdi na obsah Jdi na menu

Vánoce 2015-2016

12. 1. 2016

Mariánské Lázně

Pravoslavní věřící naší církevní obce společně s lázeňskými hosty oslavili ve dnech 6. - 7. ledna 2016 (24. - 25. prosince podle juliánského kalendáře) svátek Narození Spasitele Ježíše Krista.

Při velkém povečeří na Štědrý večer se 6. ledna sešlo na 120 věřících, podobně jako na samotný svátek 7. ledna při svaté liturgii. V jejím závěru se pozdravili a krátce pohovořili o. prot. Josef Hauzar, br. Konstantin Nikolaev a br. Kirill Kozhukhov s panem ing. Petrem Třešňákem, starostou města Mariánské Lázně.

Po bohoslužbě následovala již tradiční vánoční nadílka pro naše nejmenší, kterou jsme již  pátým rokem uspořádali ve společenském sálu hotelu Continental za finanční a mediální podpory firmy LOTUS DEVELOPMENT s.r.o. Program písní a tanců pro 52 dětí a jejich rodiče vyvrcholil rozdáváním dárků u vánočního stromečku, kterého se také již tradičně zhostil děda Mráz a Sněhurka, kteří k nám přicestovali z Prahy. Mezi vzácnými hosty jsme přivítali paní Mgr. Ivanu Dudarcovou, ředitelku dětského domova PAPRSEK s několika dětmi.

Všem našim věřícím i lidem dobré vůle z blízka i z dáli děkujeme za modlitby a podporu v uplynulém roce, a do Nového roku 2016 přejeme lásku, zdraví, štěstí a hojnost Božího požehnání.

                                                                            o. Josef Hauzar