Jdi na obsah Jdi na menu

Velikonoce v Mokřině 2016

1. 4. 2016

 

Mariánské Lázně/Mokřina


O velikonoční neděli 27. března oslavili pravoslavní věřící svátek Kristova Vzkříšení v Mokřině, v nově zrekonstruované kapli Narození Přesvaté Bohorodice. Několik desítek věřících společně se svým duchovním, o. Josefem Hauzarem, strávili za krásného slunečného dopoledne chvíle duchovní radosti ze zvěsti o Vzkříšeném Kristu, o vítězství života nad smrtí, Božího světla nad temnotou zla.
Nový vyřezávaný ikonostas, který věřící dali pro svoji kapli zhotovit, ještě čeká na nové ikony, kterými bude vyzdoben. I tak všichni věřící prožívali velikou radost, že po více jak 50ti letech se „jejich kaplička“ se dočkala generální opravy. Postupně byla byl opraven krov, položena nové střecha, opravena zvonička i zvon. V interiéru byla opravena omítka a provedena malba kopule. Rovněž venkovní plášť doznal razantních změn. Do dálky září bíle nová fasáda, kolem kaple byla provedena hydroizolace základového zdiva a zbudován chodníček.
Na tomto místě patří poděkování všem sponzorům a pomocníkům. V první řadě patří dík vlastníkovi kaple - Obci Milíkov - která se na opravách podílela celou polovinou nákladů. Dále bych rád vzpomenul rodinu Zolotarovou a Cibovou, které o kapličku  v místě společně pečují.
V závěru bohoslužby, během tradičního požehnání paschálních pokrmů, daroval emeritní metropolita vl. Kryštof z nedalekého Těšova dřevěný kříž z dalekého Řecka br. Michalu Zolotarovi, místnímu chrámovému starostovi, jako malé poděkování za jeho práci.
Ať Hospodin Bůh požehná všem věřícím, mecenášům, sympatizantům a dalším návštěvníkům, kteří mají „naši kapličku“ rádi.

                                                               o. Josef Hauzar